פרטי התקשרות
רחוב פנקס 45 נתניה אזוה"ת ישן
טל: 09-8336224
       09-8335333
פקס: 09-8320322
דוא"ל:
aviviltd@walla.com

הסטוריה

עם התהוות ענף ההסעות הפרטי בתחילת שנות השישים מייסד החברה אביבי עובדיה, אז עלם צעיר, החל דרכו עם משאית דודג' -42 בהובלת מטען. מעט אחר כך, החלו בהתקנת ספסלים לשם הסעת נוסעים בסוג זה של רכבים. עובדה זו הפכה את הרכבים לדו-שימושיים ורכבים הובילו מטענים (לדוג': פירות הדר) ובנוסף גם היו מבצעים הסעות לעובדים וטיולים.

לאחר מספר שנים הוחלף רכב ה-דודג' במשאית בדפורד – 60.  רכב זה כבר היה בנוי ומותאם להסעת נוסעים בנוסף להיותו רכב להובלת מטען. פנים הרכב צויד בספסלי עץ מתפרקים אשר איפשרו את אופן השימוש בו .

בשנת 1967, בזמן מלחמת ששת הימים,  עובדיה גויס עם רכב הבדפורד לעזרת צה"ל ושהה בחזית השומרון עם הרכב לכל אורך המלחמה.

בתחילת שנות ה-70, הוחלפה משאית הבדפורד במשאית ליילנד צ'יפטיין -70. הוא אובזר בארגז של טיולית ושימש להסעות נוסעים בלבד.

בשנת 1973, בזמן מלחמת יום הכיפורים, שוב גויס עובדיה עם רכבו, הפעם זו היתה משאית הליילנד. הוא שהה בחזית סיני ועסק בהובלת מטענים וחיילים לאזורי הקרבות בחווה הסינית ותעלת סואץ.

בשנת 1974, כאשר משרד התחבורה התיר למסיעים פרטיים לרכוש אוטובוסים ולהפעילם, הוחלפה הטיולית באוטובוס וולבו 57-B שלמעשה היה מבוסס על שילדת משאית ועם מרכב של אוטובוס. הכלאה זו יצרה אוטובוס בעל מנוע הממוקם בתוך תא הנוסעים.

בשנת 1977,  הוחלף אוטובוס הוולבו 57-B באוטובוס מתקדם יותר וולבו-58-B , בעל כסאות גבוהים ומנוע תת-ריצפתי .

כעבור 3 שנים, בתחילת שנות ה- 80, אוטובוס מדגם זהה תפס את מקומו אולם בו היה מותקן מזגן אשר נחשב באותם הימים כמותרות והיה מוגדר כתוספת מיוחדת לרכב.

בשנת 1983,  עובדיה החל להגדיל את צי הרכב ורכש אוטובוס נוסף  - אוטובוס  מ.א.ן 280-SR, אוטובוס מודרני לחלוטין.

בחלוף השנים, התווספו מיניבוסים ואוטובוסים נוספים מה שהוביל להקמתה של החברה בשנת 1987. משרד החברה פעל ברחוב הראשי של העיר נתניה – רחוב הרצל.

עם תחילת שנות ה-90', החברה שכבר היתה מבוססת היטב, רכשה אוטובוסי  מ.א.ן- איריזר אשר כונו בפי כל באותה עת "חללית". בעקבות רכישה זו, החברה היתה בין החברות החלוציות אשר יכלו לספק שירותים באוטובוסים אלו.

ולמעשה עד היום לאורך שנות ה-90' ו ה-2000, האוטובוסים אותם רוכשת החברה הינם המתקדמים והמפוארים ביותר מסוגם הן באירופה והן בישראל.


<<
>>